Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Epizoda VII Síla se probouzí proof

Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Epizoda VII Síla se probouzí proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2019
Emisní náklad
10000 ks
Cena
2 590 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Další stříbrná mince z cyklu inspirovaného vesmírnou ságou Star Wars připomíná jeden z jejích nejnovějších filmových přírůstků – sedmou epizodu s podtitulem Síla se probouzí.

V roce 2015 se filmaři rozhodli oprášit kouzlo Hvězdných válek a natočili další příběh odehrávající se před dávnými časy v jedné předaleké galaxii. V duchu hesla „neopravuj, co není rozbité“ si vypůjčili příběhové prvky, které skvěle zafungovaly už v roce 1977 – nadaného sirotka žijícího na zapadlé pouštní planetě, který je vržen do víru galaktického dění, i odvážné povstání bojující proti zvůli totalitního režimu, který terorizuje vesmír zbraní nepředstavitelné síly. Vrátily se i některé staré známé postavy, které zestárly v souladu s jejich hereckými představiteli. Děj se totiž odehrává tři dekády po šesté filmové epizodě… Setkal se tento tvůrčí přístup s úspěchem? Bez debaty! S celosvětovými tržbami čítajícími přes dvě miliardy amerických dolarů se sedmá epizoda Hvězdných válek stala jedním z nejúspěšnějších snímků všech dob. Oblíbili si ji skalní fanoušci, kteří s Hvězdnými válkami žijí desítky let, a oslovila celou novou generaci filmových snílků.

Netradiční obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V atraktivním kolorování reverzní strany se vyjímají všechny hlavní postavy – Rey, Finn, Kylo Ren, Han Solo, princezna Leia, Chewbacca, Poe Dameron, Maz Kanata, R2-D2, C-3PO, BB-8 a kapitánka Phasma doprovázená dvěma stormtroopery. Kompozici doplňuje reliéfní vyobrazení ikonických plavidel – stíhaček X-Wing a TIE, hvězdných destruktorů, legendárního Millennium Falcona a vesmírné základny Hvězdovrah. Nechybí ani charakteristické logo filmu. Averzní strana mince pak nese atributy jejího emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue: jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2019 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Oficiálně licencovaná mince je dílem Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí mince je elegantní balení – díky speciálnímu rámečku si ji můžete vystavit na čestné místo ve vaší sbírce.

Specifikace

Číslo
84220-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dollary
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...