Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Princezna Leia proof
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Princezna Leia proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84115-751


Hrdinové Star Wars

Fanoušci Hvězdných válek vědí, že jejich oblíbená vesmírná sága neoplývá velkým množstvím ženských postav. Ty, které se v ní objevují, jsou však o to památnější. Hrdinkou, které patří další stříbrná mince z cyklu Star Wars, není nikdo menší než princezna Leia Organa.

Postava princezny z planety Alderaan a vůdkyně povstání proti zvůli Galaktického impéria neměla dopad jen na události uvnitř fiktivního sci-fi univerza. Rázná a sebevědomá dívka, která to umí se slovy i se zbraněmi, se stala popkulturní ikonou, feministickým symbolem 80. let 20. století a vzorem pro množství dalších silných ženských postav. Na své si však přišli také příslušníci opačného pohlaví. Když se Leia v šesté filmové epizodě stala otrokyní zlovolného gangstera Jabby Hutta, její sporý oděv nechal jen málokterého muže chladným. Na popularitě této postavy se podílel vynikající scénář stejně jako charisma půvabné Carrie Fisher, která svou osudovou roli ztvárnila v celkem čtyřech filmech včetně toho nejnovějšího z roku 2015.

Reverzní strana stříbrné mince zachycuje památnou scénu z úvodu čtvrté epizody s podtitulem Nová naděje. Princezna Leia na palubě vesmírné lodi, která čelí imperiálnímu útoku, ukrývá ukradené plány Hvězdy smrti do paměti droida R2-D2 spolu s holografickým vzkazem pro generála Kenobiho. Averz je věnován náležitostem ostrova Niue, který je emitentem mince: portrétu a jménu panovnice Alžběty II., roku vydání mince 2016 a nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD). Za výtvarným návrhem oficiální licencované mince stojí kreativní tým New Zealand Mint.

Každá emise je uložena do luxusní krabičky, která vaši minci nejen ochrání, ale také elegantně vystaví.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84115-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD