Stříbrná investiční mince 1 Oz Yami Yugi proof

Stříbrná investiční mince 1 Oz Yami Yugi proof

Stav skladu
Vyprodáno
Emisní náklad
5000 ks
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Zapomeňte na Tamagoči a Pokémony. Je tu Yu-Gi-Oh! Japonský fenomén, jehož název můžeme přeložit jako „Král her“, zahrnuje animovaný seriál, celovečerní filmy, sběratelskou karetní hru a nově také stříbrné pamětní mince vyražené z jedné trojské unce ryzího stříbra.

Univerzum Yu-Gi-Oh! se těší nesmírné popularitě. Televizní seriál se na obrazovkách objevuje nepřetržitě již 15. rokem a vypráví o světě blízké budoucnosti, kde prastará hra egyptských faraonů přináší odvážlivcům slávu, ale také smrt. Skutečná hra, kterou příběhy inspirovaly, je držitelem prvenství zapsaného v Guinessově knize rekordů. Jednotlivých kartiček se totiž po celém světě prodalo více než 25 miliard kusů, což z Yu-Gi-Oh! činí nejpopulárnější karetní hru všech dob.

Reverzní strana mince je ozdobena kolorováním v japonském komiksovém stylu manga. To vyobrazuje hlavního hrdinu příběhu, neohroženého mladíka jménem Yami Yugi, jehož tělo obývá duše starověkého vládce, s nezbytnými hracími kartami v rukou. Kolorováním je doplněn také nápis Yu-Gi-Oh! Egyptské hieroglyfy na pozadí jsou provedeny reliéfně. Emitentem stříbrných mincí je ostrov NIUE, který leží v Pacifiku a je volně přidružen k Novému Zélandu. Na averzní straně mince se proto nachází jméno a portrét panovnice Commonwealthu Alžběty II. spolu s nominální hodnotou TWO DOLLARS (NZD) a rokem emise mince 2016. Licencovaná výtvarná podoba mince je dílem uměleckého týmu New Zealand Mint.

Každá mince je spolu s číslovaným certifikátem pravosti uložena do stylové krabičky zdobené hieroglyfy, která evokuje balíček hracích karet a umožní vám vystavit si minci na čestném místě ve vaší sbírce.

Specifikace

Číslo
84108-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...