Stříbrná medaile "Děkujeme" proof

Stříbrná medaile "Děkujeme" proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
červen 2020
Cena
1 690 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Čeká nás ještě spousta slz, potu a odříkání, než porazíme koronavirovou pandemii. Přesto je již teď na čase poděkovat všem, kteří se na boji se zákeřnou nemocí podílejí, a ve spolupráci s Českým červeným křížem proto Česká mincovna připravila speciální projekt – emisi stříbrné medaile s výjimečným příběhem.

Roku 1859 se švýcarský podnikatel Henri Dunant stal svědkem bitvy u italského městečka Solferina a nedostatečná lékařská péče poskytovaná trpícím na něj zapůsobila natolik, že se rozhodl založit organizaci, která by lidem dala šanci na život – Červený kříž. Inspirací pro nezištnou pomoc se mu stala anglická šlechtična, která se bez ohledu na nebezpečí a nepohodlí vrhla do víru krymské války, kde se starala o raněné. Florence Nightingaleová se stala průkopnicí ošetřovatelství a z jejích přelomových metod čerpáme dodnes. „Sice jsem zakladatelem Červeného kříže, ale o úctu, která se mi dostala, se dělím s jednou anglickou dámou. To, co mě přimělo jet na bitevní pole u Solferina a pomáhat, byl ten velký vzor, který nám Florence na Krymu dala,“ nechal se slyšet Henri Dunant. Je jen příhodné, že ženě, která se dnem i nocí starala o potřebné, můžeme vzdát hold v roce, kdy svět zasáhlo řádění koronaviru. Medaile slouží také jako poděkování všem – profesionálům i dobrovolníkům –, kteří 200 let po narození Florence Nightingaleové dělají ze světa lepší místo.

Reverzní strana ražby, která je dílem medailéra MgA. Martina Daška, předkládá portrét Florence Nightingaleové inspirovaný dobovou fotografií, její jméno a životní letopočty 1820–1910. Na pozadí je umístěn symbol Červeného kříže. Averzní stranu pak beze zbytku vyplňuje slovo DĚKUJEME v celé řadě světových jazyků.

Z ceny každé prodané stříbrné medaile věnujeme 200 Kč Českému červenému kříži, který je patronem emise. Nákupem přispějete na dobrou věc a zároveň rozšíříte svou sbírku o mimořádný kousek. Pokud chcete poděkovat někomu, kdo vám pomohl v těžkých časech, pak můžete medaili použít jako dárek – pro tento případ je umístěna do speciálního balení, kam lze vepsat věnování…

Chcete přispět více, a poděkovat tak Červenému kříži za to, co pro nás všechny dělá? Můžete tak učinit zde.

Specifikace

Číslo
31606-711
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...