Stříbrná medaile Čtyřlístek se smaltem proof

Stříbrná medaile Čtyřlístek se smaltem proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červen 2024
Cena
2 290 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Každý člověk sem tam zabloudí očima v jeteli a doufá, že se na něj usměje štěstí v podobě čtyřlístku. V České mincovně jsme se rozhodli toto hledání všem trochu usnadnit a připravili jsme tematickou stříbrnou medaili, kterou zdobí barevný smalt.

Jetel je obyčejná bylina se skromným vzhledem – má fialový květ a trojčetný list. Přibližně jedna rostlinka z deseti tisíc se ale od svých příbuzných liší – má totiž jeden lístek navíc. Najít na louce takový vzácný exemplář není vůbec jednoduché a ten, komu se to podaří, se může považovat za šťastlivce. Není divu, že čtvrtý lístek čtyřlístku, který podle legendy přinesla biblická Eva z Rajské zahrady, je odnepaměti spojován se štěstím. Další tři lístky pak představují naději, víru a lásku. Každý, kdo chce, aby mu čtyřlístek propůjčil svou kouzelnou moc, ho nosí při sobě – usušený a vylisovaný. Naši předkové, kteří chtěli ochránit svůj domov, ho vkládali také pod práh a dívky, které si přály spatřit ve snu budoucího ženicha, si ho dávaly pro změnu pod polštář.

Averzní strana dárkové medaile, která je dílem medailéra Matěje Funka, DiS., předkládá čtyřlístek, přičemž jeden z lístků je vyplněn zeleným smaltem. Kompozici averzu dotváří opis PRO ŠTĚSTÍ. Další čtyřlístek pak najdete na reverzní straně.

Stříbrná medaile představuje originální a hodnotný dárek pro každou příležitost. V nabídce České mincovny najdete také variantu, na kterou lze vyrýt věnování.

Specifikace

Číslo
32005-711
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Matěj Funk, DiS.
Autor reverzu
Matěj Funk, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...