Stříbrná medaile Leonardo da Vinci Mona Lisa proof

Stříbrná medaile Leonardo da Vinci Mona Lisa proof

Stav skladu
Vyprodáno
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

V roce 2002 jsme si připomněli 550. výročí narození Leonarda da Vinci. Česká mincovna mu vzdala hold stříbrnou pamětní medailí.

Leonardo da Vinci
je uctíván jako ukázkový příklad renesančního muže – vskutku univerzálního génia. Rozsah jeho poznání, co do šířky i hloubky, je v zaznamenané historii bezprecedentní. Byl inženýrem, sochařem, architektem, přírodovědcem, hudebníkem, spisovatelem, kartografem a dost možná největšího věhlasu dosáhl jako malíř. Jeho nejznámějším dílem – a pravděpodobně nejznámějším obrazem všech dob – je Mona Lisa. Portrét záhadné ženy s tajuplným úsměvem, který maestro namaloval na počátku 16. století, když pobýval ve Florencii, se stal předmětem nejrůznějších pověstí a nekonečných spekulací…

Do reliéfní podoby, která se nachází na averzní straně medaile, převedl Monu Lisu akademický sochař Vladimír Oppl. Opis, kterým je portrét obklopen, prozrazuje, kdo je s největší pravděpodobností ona tajemná dívka – MONA LISA (LA GIOCONDA), LISA GHERARDINIOVÁ, MANŽELKA FRANCESCA DI ZANOBI DEL GIOCONDO. Reverzní straně medaile pak vévodí portrét Leonarda da Vinci z profilu doplněný opisem 1452–1519, LEONARDO DA VINCI, 2002.

Specifikace

Číslo
30097-711
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Česká mincovna
Loading...