Stříbrná medaile ovál Znamení zvěrokruhu - Beran proof

Stříbrná medaile ovál Znamení zvěrokruhu - Beran proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
březen 2024
Cena
1 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Znamení zvěrokruhu 2024

Stříbrná medaile České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Berana.

Souhvězdí, které dalo tomuto znamení jméno, představuje okřídleného berana s legendárním zlatým rounem. Bájný tvor je známý z několika starých řeckých pověstí – například z té o Iásónovi a Argonautech. Stejně jako zvíře, které je jejich symbolem, mají i lidští Berani v krvi smělost, bojovnost a silnou vůli. Jejich temperament však může rychle přerůst v netrpělivost či agresivitu. Vedle souhvězdí vládne Beranům ještě jeden nebeský objekt – planeta Mars, která ztělesňuje římského boha války, ale také plodnosti. Jsou jim proto vlastní akce a vášeň a jejich vrozená tvořivá síla se může snadno změnit v ničivou moc.

Medaile netradičního oválného tvaru nese na averzní straně kolorované vyobrazení Berana. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu a kompozici dotváří ještě latinský opis ARIES s příslušným astrologickým symbolem. Hvězdné symboly jednotlivých znamení najdete i na reverzní straně medaile, která je společná celé sérii.

Medaile je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31993-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
45,3x30,3 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...