Stříbrná medaile ovál Znamení zvěrokruhu - Lev proof

Stříbrná medaile ovál Znamení zvěrokruhu - Lev proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červenec 2024
Cena
1 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Znamení zvěrokruhu 2024

Stříbrná medaile České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Lva.

Souhvězdí Lva svým tvarem připomíná ležícího krále zvířat – a ne jen tak ledajakého. Lev na obloze září jako památka na udatného Hérakla a na první z jeho legendárních dvanácti úkolů, který spočíval v ulovení nebezpečné a neporazitelné šelmy. Vedle souhvězdí vládne Lvům v lidské podobě ještě jedno nebeské těleso – samotné Slunce. Stejně jako je nejjasnější hvězda středem naší sluneční soustavy, bývají také Lvi středem pozornosti. Podobně jako jejich zvířecí jmenovci jsou dominantními stvořeními, která chtějí za všech okolností vítězit. Jsou společenští a charismatičtí, ale snadno mohou podlehnout pýše a domýšlivosti.

Medaile netradičního oválného tvaru nese na averzní straně kolorované vyobrazení Lva. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu a kompozici dotváří ještě latinský opis LEO s příslušným astrologickým symbolem. Hvězdné symboly jednotlivých znamení najdete i na reverzní straně medaile, která je společná celé sérii.

Medaile je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
32013-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
45,3x30,3 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...