Stříbrná medaile Panna Marie Sedmibolestná - Ježíšovo ukřižování a smrt SK stand

Stříbrná medaile Panna Marie Sedmibolestná - Ježíšovo ukřižování a smrt SK stand

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2023
Emisní náklad
500 ks
Cena
2 690 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Panna Marie Sedmibolestná

Pátá stříbrná medaile České mincovny ze slovenského cyklu, který zve k rozjímání o událostech, jimiž bylo poznamenáno neposkvrněné srdce Panny Marie Sedmibolestné, připomíná Ježíšovo ukřižování a smrt.

Okamžik, na který se Panna Marie připravovala po tři desetiletí, byl konečně tu. Ježíš byl svými trýzniteli svlečen, přibit na kříž a pomalu umíral. Vojáci i přihlížející ho uráželi a posmívali se jeho strádání. Marie měla všechny důvody k výčitkám – mohla vzývat všemohoucího a prosit ho o pomoc, ale důvěřovala Božímu plánu. Matka, která dala synovi život a oddaně mu pomáhala v naplnění osudu, pro něj nemohla nic udělat, ale přestože byla bezmocná, naposledy mu posloužila. Stála u jeho kříže. Byla mu nablízku – fyzicky i duchovně –, sdílela jeho bolest a společně čekali na nevyhnutelné. Když člověk vidí trpět své milované, někdy pomůže i pouhá přítomnost… Ježíš se zahleděl na Marii, při které stál jeden z jeho učedníků. „Ženo, to je tvůj syn,“ pověděl matce. „To je tvá matka,“ řekl učedníkovi. Marie ztrácela svého pozemského syna, ale stávala se matkou celé církve – všech věřících, které Ježíš miloval. „Je dokonáno,“ prohlásil Ježíš. Marie se soustředila – synova hlava poklesla a k matčiným uším dolehl zvuk ducha, který opustil jeho tělo. Kristus dosáhl vítězství a svou krví vykoupil lidstvo. Z Mariiných očí vytryskly slzy. Ještě více než ztráta syna ji teď bolelo vědomí, že existují mnozí, kteří Ježíšovou obětí pohrdají a svým zatvrzelým postojem míří do věčného zatracení…

Na averzní straně pamětní medaile, která je dílem medailéra Davida Kružliaka, je zvěčněna scéna ukřižování. Pod Ježíšovým zmučeným tělem stojí Panna Marie, Marie Magdalena, Marie Kleofášova a apoštol Jan. Reverzní straně, která je společná celému cyklu, pak vévodí bysta Panny Marie. Jejích sedm bolestí je vyjádřeno prostřednictvím srdce probodnutého sedmi meči.

Nedílnou součástí medaile je brožura, která slovem a obrazem připomíná kapitolu z života Panny Marie Sedmibolestné.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31811-713
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
David Kružliak
Autor reverzu
David Kružliak
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Patina
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
šedý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...