Stříbrná medaile Panna Marie Sedmibolestná - Setkání s Ježíšem na křížové cestě SK stand

Stříbrná medaile Panna Marie Sedmibolestná - Setkání s Ježíšem na křížové cestě SK stand

Stav skladu
Skladem
Datum emise
únor 2023
Emisní náklad
500 ks
Cena
2 690 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Panna Marie Sedmibolestná

Čtvrtá stříbrná medaile České mincovny ze slovenského cyklu, který zve k rozjímání o událostech, jimiž bylo poznamenáno neposkvrněné srdce Panny Marie Sedmibolestné, připomíná setkání s Ježíšem na křížové cestě.

Poté, co Ježíš pochopil své poslání, se začal svým rodičům stále více vzdalovat. Marii i Josefa to rmoutilo, ale chápali, že nepatří jenom jim – že jako syn Boží musí dát přednost svému nebeskému Otci a nové rodině tvořené věřícími následovníky. Přestože Marie ustoupila stranou, v žádném případě nezapomněla a nepřestala milovat. Dobře věděla, že Ježíš uzdravuje chromé, učí v synagogách a vyhání démony, a když pak nadešla jeho poslední hodinka, chtěla mu být opět nablízku – více než v kterémkoli jiném okamžiku jejich společného života. Vždyť která matka by nechtěla nést bolest svého dítěte, kdyby mohla? Spatřila ho někde na trase, po které krvácející Spasitel kráčel s křížem na zádech. Jejich pohledy se střetly – rozuměli si i beze slov a navzájem si dodali sílu. Trýznitelé Ježíše bičovali a surově popoháněli. Krutému divadlu přihlížely zástupy, ale jediná Marie díky své víře chápala, co se ve skutečnosti děje. Konec Kristovy pozemské mise byl blízko – co nevidět měl vykoupit celý svět. Marie byla naplněna nedočkavostí, ale také děsem. Navzdory své neochvějné víře v Boží plán zůstávala matkou, která přihlížela agónii svého syna. I když se na tento okamžik připravovala třiatřicet let, zakusila nový druh bolesti – pochopila, co to znamená být skutečně bezmocnou…

Na averzní straně pamětní medaile, která je dílem medailéra Davida Kružliaka, je zvěčněna scéna z křížové cesty. Marie je nucena přihlížet Ježíšovu utrpení. Reverzní straně, která je společná celému cyklu, pak vévodí bysta Panny Marie. Jejích sedm bolestí je vyjádřeno prostřednictvím srdce probodnutého sedmi meči.

Nedílnou součástí medaile je brožura, která slovem a obrazem připomíná kapitolu z života Panny Marie Sedmibolestné.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31810-713
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
David Kružliak
Autor reverzu
David Kružliak
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Patina
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
šedý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...