Stříbrná medaile Tři králové proof

Stříbrná medaile Tři králové proof

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
listopad 2020
Emisní náklad
1000 ks
Cena
1 100 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Vánoce

Hledáte hodnotný, vkusný a univerzální vánoční dárek? Nechte se inspirovat příběhem tří králů, který je zvěčněn na stříbrné medaili České mincovny.

Tři mudrci,
které záře hvězdy přivedla do Betléma, kde vzdali hold novorozenému Mesiášovi, s sebou přinesli vzácné dary. Melichar Ježíška obdaroval zlatem – drahým kovem, jehož hodnotu lidé uznávají po tisíciletí. Baltazarovým darem bylo kadidlo – vonná směs používaná při náboženských obřadech a meditacích. Kašpar přinesl myrhu – pryskyřici, která je důležitou složkou kadidla a nejrůznějších mastí. Ve starověku byla myrha velmi ceněna a její hodnota dokonce převyšovala její váhu ve zlatě. Dárky se pak staly nedílnou součástí oslav narození Páně. Ve středověku dostávaly děti o Vánocích červená jablíčka jako symbol zdraví, mladé panny byly obdarovávány perlami, které byly symbolem čistoty, a tradičním darem byl i peníz z drahého kovu. Nepustil-li ho obdarovaný celý večer z dlaně, odměnou mu byl příslib bohatého života. Zkusíte to?

Averzní straně stříbrné medaile, která je dílem medailérky Ludmily Kracíkové, DiS., vévodí tři králové s dary v rukou. Reverzní strana pak předkládá Ježíška se svatozáří v jesličkách, nad kterým září Betlémská hvězda. Obě strany propojuje dekorativní klenba.

Nedílnou součástí emise je tematické dárkové balení, kam lze vepsat věnování.

Specifikace

Číslo
31530-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
13 g
Průměr
28 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...