Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme

Stříbrná medaile Waldemar Matuška proof

Cena (včetně DPH)
1 990 Kč
Stav skladu
Na žádanku
Číslo
31184-751
Sběratelská série


Slavíci ve zlatě

Slavíci ve zlatě – tak se jmenuje série České mincovny, která představuje mimořádnou poctu nejlepším interpretům české populární hudby. Uvedl ji mistr Karel Gott a po jeho bok se nyní staví neméně slavný Waldemar Matuška. Ten Zlatého slavíka získal celkem dvakrát – ve vůbec prvním ročníku 1962 a podruhé o pět let později v roce 1967. Několikrát mu prvenství uniklo o vlásek a získal stříbrnou příčku. Jeho výjimečný hlasový projev i herecký um si zaslouží mimořádnou stříbrnou medaili ve špičkové kvalitě proof, jež zpestří vaše numismatické a fanouškovské kolekce!

Kariéra Waldemara Matušky začala v pražské Redutě a naplno se rozeběhla v divadle Semafor, z něhož v roce 1962 odešel do divadla Rokoko. Tam vznikl vztah s jeho čtvrtou a poslední ženou Olgou Blechovou, jež s Matuškou tvořila pár nejen v soukromí, ale také na pódiu – jejich společná vystoupení s KTO Bandem se konala jak v Čechách, tak v USA. Svatba manželů Matuškových se uskutečnila v roce 1976 a manželství trvalo krásných 33 let.  V květnu 2009 podlehl Waldemar Matuška na Floridě zápalu plic. Olga poté splnila Waldemarovo poslední přání – se synovou pomocí dopsala a vydala knihu „Waldemar a Olga – zákulisí našeho života“, která v roce 2013 získala cenu za nejprodávanější biografii roku.

K obdobnému úspěchu je předurčena rovněž nová stříbrná sběratelská medaile věnovaná velkému hlasu a zářivé osobnosti Waldemara Matušky. Jeho znamenitý portrét, který připravil známý medailér MgA. Martin Dašek, je dominantou averzu výjimečné ražby. Pro reverz pak výtvarník zpracoval koláž  notového zápisu Matuškova velkého hitu To všechno odnes čas, banja a zpěvákova autogramu. Stříbrná medaile potěší všechny milovníky Waldemara Matušky i numismatiky, kteří své sbírky rádi obohatí o netradiční moderní ražbu. Neváhejte s nákupem a udělejte radost sobě či svým blízkým! Celou svou sbírku můžete umístit do originálního alba.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslo
31184-751
Emisní náklad
1000 ks
Datum emise
listopad 2015
Balení
Modrá kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna