Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD 1989 Batmobile

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD 1989 Batmobile

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2021
Emisní náklad
2000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Stříbrná mince s motivem Batmobilu jistě nenechá chladným žádného komiksového fanouška.

Temný rytíř, maskovaný křižák, nejlepší detektiv na světě, Batman. Kdo by neznal alter ego miliardáře Bruce Waynea, který poté, co mu v dětství zavraždili rodiče, přísahal, že bude chránit město Gotham před zlem. V přestrojení za netopýřího muže neúnavně bojuje s nekonečným zástupem šílených padouchů – Jokerem, Penguinem, Riddlerem, Banem –, avšak na rozdíl od většiny superhrdinů nemá k dispozici nadpřirozené schopnosti. V boji se zločinem mu místo toho slouží dokonalá fyzička a pronikavý intelekt, ale také špičkové technologie. Nejikoničtější kousek v Batmanově výbavě tvoří Batmobil – supermoderní vůz, který hravě obstojí jako bitevní tank i závodní speciál.

Od roku 1939, kdy se poprvé objevil na stránkách komiksu, prošel Batmobil řadou proměn. Reverzní strana mince je věnována modelu, který se v roce 1989 objevil na stříbrném plátně. Dlouhý štíhlý vůz s turbínou, který je vyobrazen v živých barvách, doprovází Batmanova maska a ikonický netopýří symbol. Doplňkový reliéf je zvýrazněn patinou. Averzní strana mince pak nese atributy jejího emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue – čili jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2021 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Oficiálně licencovaná mince je dílem Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí mince je elegantní balení – díky speciálnímu rámečku si ji můžete vystavit na čestné místo ve vaší sbírce.

Specifikace

Číslo
84419-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Česká mincovna
Loading...