Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD 1997 Batmobile

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD 1997 Batmobile

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červenec 2021
Emisní náklad
2000 ks
Cena
2 590 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Stříbrná mince s motivem Batmobilu z roku 1997 jistě nenechá chladným žádného komiksového fanouška.

Temný rytíř, maskovaný křižák, nejlepší detektiv na světě, Batman. Kdo by neznal alter ego miliardáře Bruce Waynea, který poté, co mu v dětství zavraždili rodiče, přísahal, že bude chránit město Gotham před zlem. V přestrojení za netopýřího muže neúnavně bojuje s nekonečným zástupem šílených padouchů – Jokerem, Penguinem, Riddlerem, Banem –, avšak na rozdíl od většiny superhrdinů nemá k dispozici nadpřirozené schopnosti. V boji se zločinem mu místo toho slouží dokonalá fyzička a pronikavý intelekt, ale také špičkové technologie. Nejikoničtější kousek v Batmanově výbavě tvoří Batmobil – supermoderní vůz, který hravě obstojí jako bitevní tank i závodní speciál.

Od roku 1939, kdy se poprvé objevil na stránkách komiksu, prošel Batmobil řadou proměn. Reverzní strana mince je věnována modelu, který se v roce 1997 objevil na stříbrném plátně ve filmu Batman a Robin. Dlouhý štíhlý vůz s nepřehlédnutelnými křídly, který je vyobrazen v živých barvách, doprovází Batmanova maska a ikonický netopýří symbol. Doplňkový reliéf je zvýrazněn patinou. Averzní strana mince pak nese atributy jejího emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue – čili jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2021 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Oficiálně licencovaná mince je dílem Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí mince je elegantní balení – díky speciálnímu rámečku si ji můžete vystavit na čestné místo ve vaší sbírce.

Specifikace

Číslo
84434-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Česká mincovna
Loading...