Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Tajemná komnata proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Tajemná komnata proof

Stav skladu
Skladem
Cena
2 590 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po Kameni mudrců se své stříbrné mince dočkalo druhé filmové dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Tajemná komnata.

První prázdniny skončily a Harry Potter nastupuje do druhého ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích. Nedbá varování skřítka Dobbyho, podle kterého mu hrozí jistá smrt, a znovu se setkává se svými přáteli Ronem a Hermionou. Společně pak zápolí s nástrahami kouzelnického učiva, ale především odhalují vražedné spiknutí, skrytou identitu Zmijozelova dědice a záhadu Tajemné komnaty…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona –, které doprovází domácí skřítek Dobby. Ve stříbrném reliéfu se pak vyjímá propracovaný interiér Bradavického hradu. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84320-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...