Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Matrix proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Matrix proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2022
Emisní náklad
3000 ks
Cena
2 550 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Matrix je jedním z nejzásadnějších filmů všech dob. Úchvatné audiovizuální dílo přimělo diváky z celého světa přemýšlet, co je reálné a co je pouhou iluzí, a proto si bezpochyby zaslouží svou vlastní stříbrnou minci.

Thomas Anderson žije dva životy. Přes den je řadový programátor – šedá myš, která si se skloněnou hlavou vydělává na živobytí v nevděčné společnosti. Po setmění je ale známý jako Neo – obávaný hacker, který vzdoruje systému. Bezesné noci tráví na síti, kde hledá nepolapitelného teroristu Morfea. Neovo pátrání neujde Morfeovým stoupencům v čele s krásnou Trinity, ale také bezohledným Agentům, kteří se snaží vynutit si jeho poslušnost. Život Thomase Andersona se rychle mění v noční můru – není jasné, co je skutečnost a co sen. Východisko mu nabídne Morfeus, který zná šokující pravdu o záhadném a všudypřítomném Matrixu. Stačí si vzít červenou pilulku a vydat se na cestu, ze které není návratu…

Kolorovaná
reverzní strana mince připomíná scénu z filmu Matrix Reloaded – Neo mávnutím ruky zastavuje čas a spolu s ním i příval vystřelených kulek. Averzní strana pak předkládá portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2022 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Není bez zajímavosti, že na hranu mince je umístěn nápis THE ONE (Vyvolený). Minci v oficiální filmové licenci vyrazil tým Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí mince je elegantní krabička vyvedená v nezaměnitelném vizuálním stylu Matrixu.

Specifikace

Číslo
84454-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...