Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Thor 2023 proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Thor 2023 proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2023
Emisní náklad
5000 ks
Cena
2 890 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Stříbrná mince vzdává hold zbožňovanému superhrdinovi komiksového vydavatelství Marvel, kterého zná celý svět jako Thora.

Ságy starých vikingů hovoří o místě jménem Asgard, které je domovem bohů. Vládcem severského panteonu je Odin, ale největší oblibě se těší jeho syn Thor – bůh hromu. Není se čemu divit. Zatímco Odin je vznešený a protřelý politik, Thor je prostý a přímý muž, který je obyčejným lidem mnohem bližší a sympatičtější. Tento hromotluk proslul jako nepřemožitelný válečník. V boji mu slouží nadlidská síla, odvaha a také nezastavitelné kladivo Mjolnir, které může s neomylnou přesností vrhnout na své nepřátele… Lidé se po stovky let domnívali, že jde o pouhou pověst, ale pak se Thor zjevil na Zemi. Vyslal ho sem jeho otec, aby se naučil lidskosti, pokoře a zodpovědnosti. Thor nakonec mezi smrtelníky skutečně vyzrál. Našel nejen sám sebe, ale také nový domov, lásku i přátele – superhrdiny z týmu Avengers. Po jejich boku chrání Zemi před všemi hrozbami – šílenými zločinci, mimozemskými vetřelci i zlými bohy…

Reverzní strana mince předkládá mocného Thora, který v pravici třímá své věrné kladivo. Jeho ikonický plášť je opatřen červeným kolorováním. Averz je pak věnován nezbytným atributům emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy státnímu znaku, nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) a roku emise 2023. Ražba, která vychází v oficiální licenci společnosti Marvel, je dílem Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do elegantní krabičky s komiksovou ilustrací.

Specifikace

Číslo
84511-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...