Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. The Royal Mint
  4. Stříbrná mince 1 Oz Britannia UK 2019 proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Britannia UK 2019 proof

Cena (včetně DPH)
2 390 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84213-751


Royal Mint BR19SO

Investiční mince Britannia je již více než třicet let chloubou britské mincovny The Royal Mint. Její podoba se pravidelně mění a ani rok 2019 není výjimkou. Zbrusu nový reliéf můžete obdivovat na stříbrné ražbě o hmotnosti jedné trojské unce ve špičkové kvalitě proof.

Velká Británie proslula silnými ženami. Stačí vzpomenout icenskou královnu Boudicu, která vedla keltské povstání proti římským nájezdníkům, tudorovskou královnu Alžbětu I., která porazila nepotopitelnou španělskou Armadu, hannoverskou královnu Viktorii, která ze své země učinila průmyslovou supervelmoc, nebo současnou windsorskou královnu Alžbětu II., která je nejdéle vládnoucím panovníkem v dějinách ostrovního království. Není proto divu, že také alegorické zosobnění Velké Británie má podobu ženy – je jí bohyně Britannia, která již dva tisíce let opatruje svůj národ a dodává mu sílu. Protože se jedná o silný symbol, který znají lidé po celé planetě, stala se Britannia hlavním motivem britských investičních mincí.

Po několika moderních variantách z posledních let se uznávaný výtvarník David Lawrence rozhodl pro klasický motiv v antickém duchu. Postavu Britannie s trojzubcem, štítem a přilbou doplnil lvem coby symbolem odvahy. Averzní strana mince náleží atributům emitenta – tj. nominální hodnotě 2 POUNDS (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Součástí každé mince je elegantní krabička opatřená certifikátem pravosti.

Materiál
Stříbro
Váha
31,21 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
31,21 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84213-751
Emisní náklad
5200 ks
Balení
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Nominální hodnota
dvě libry