Stříbrná mince 1 Oz Britannia UK 2022 proof

Stříbrná mince 1 Oz Britannia UK 2022 proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
březen 2022
Emisní náklad
3500 ks
Cena
3 490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

V roce 2022 uplynulo 350 let od chvíle, kdy se na britských mincích poprvé objevila Britannia. Moderní investiční mince královské mincovny The Royal Mint, kterou zdobí právě tato bohyně, při té příležitosti dostala speciální podobu. Zbrusu nový reliéf můžete obdivovat na stříbrné ražbě o hmotnosti jedné trojské unce.

Velká Británie proslula silnými ženami. Stačí vzpomenout icenskou královnu Boudicu, která vedla keltské povstání proti římským nájezdníkům, tudorovskou královnu Alžbětu I., která porazila nepotopitelnou španělskou Armadu, hannoverskou královnu Viktorii, která ze své země učinila průmyslovou supervelmoc, nebo současnou windsorskou královnu Alžbětu II., která je nejdéle vládnoucím panovníkem v dějinách ostrovního království. Není proto divu, že také alegorické zosobnění Velké Británie má podobu ženy – je jí bohyně Britannia, která již dva tisíce let opatruje svůj národ a dodává mu sílu. Protože se jedná o silný symbol, který znají lidé po celé planetě, stala se Britannia hlavním motivem britských investičních mincí.

Reverzní straně mince, jejíž autorkou je italská výtvarnice Sandra Deiana, vévodí Britannia v podobě takzvané trojné bohyně. Tento prastarý pohanský koncept přisuzuje božské ženě tři podoby, jimiž jsou panna, matka a stařena. Averzní strana mince pak náleží atributům emitenta – tj. nominální hodnotě 2 POUNDS (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Součástí každé mince je elegantní krabička opatřená certifikátem pravosti.

Specifikace

Číslo
84464-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,21 g
Průměr
38,61 mm
Balení
Česká mincovna
Loading...