1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Karneval Mickeyho Mouse - Daisy proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Karneval Mickeyho Mouse - Daisy proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84232-751


Daisy

V minisérii s názvem Karneval Mickeyho Mouse se objevil mimo jiné Kačer Donald. Vlastní stříbrnou minci dostala i jeho milovaná Daisy.

Jestli se něčí sláva vyrovná Myšákovi Mickeymu, tak je to Kačer Donald. Důkazem je, že okolo temperamentního opeřence, kterému se lepí smůla na paty, vznikl celý ansámbl dalších animovaných postaviček, bez kterých si filmy a komiksy Walta Disneyho nedovedeme představit. Jsou tu Donaldovi rozpustilí synovci Kulík, Dulík a Bubík, chamtivý strýček Skrblík a pochopitelně nemůžeme zapomenout na jeho životní lásku Daisy. Elegantní, sofistikovaná a inteligentní kačka je na první pohled opakem cholerického Donalda, ale na svého milého nedá dopustit. První rande Daisy a Donalda se odehrálo roku 1940 v grotesce „Pan Kačer vyráží“, ale je pravděpodobné, že kachna jménem Dona, které se kačer dvořil ve filmu „Don Donald“ z roku 1937, byla jednou a tou samou postavou…

Reverzní straně mince vévodí Daisy, která zasněně drží poletující balónek (přitom netuší, že další takové balónky odnášejí jejího milého neznámo kam). Pestrých barev bylo docíleno pomocí technologie kolorování. Daisyino jméno je uvedeno v dolní části mince na stylizované vstupence. Averzní strana nese portrét a jméno Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise 2019 – čili atributy emitenta mince, kterým je tichomořský ostrov Niue. Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Balení mince má podobu dřevěné krabičky s ilustrovaným přebalem a mechanismem, který minci vkusně vystaví.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84232-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue