Stříbrná mince 1 Oz Karneval Mickeyho Mouse proof

Stříbrná mince 1 Oz Karneval Mickeyho Mouse proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2019
Emisní náklad
10000 ks
Cena
2 150 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Mickey Mouse

Svět, který se roku 1928 zrodil v hlavě Walta Disneyho, je jeden velký karneval plný smíchu a zábavy. Tak ho vidí i nová řada stříbrných mincí, kterou otevírá Mickey Mouse coby principál.

Jako první se v krátkých filmech objevili myšák Mickey spolu s myškou Minnie, ale s postupem času začali jejich animovaný svět zabydlovat další a další hrdinové. Takový kačer Donald vznikl, protože si Walt Disney přál mít postavičku s negativními charakterovými vlastnostmi, které nechtěl dát do vínku Mickeymu. Zatímco mazaný Mickey si ví rady v každé situaci, pes Goofy se zrodil jako jeho natvrdlý a nemotorný protějšek. Když se tihle povedení kamarádi dají dohromady, je zaděláno na pořádný cirkus…

Reverzní strana předkládá Mickeyho Mouse oblečeného do principálské uniformy, který zdviženým cylindrem vítá návštěvníky své show. To vše v pestrých barvách, kterých bylo dosaženo pomocí technologie kolorování. Myšákovo jméno je uvedeno v dolní části mince na stylizované vstupence. Averzní strana nese portrét a jméno Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise 2019 – čili atributy emitenta mince, kterým je tichomořský ostrov Niue. Podoba oficiálně licencované mince je dílem designérů Novozélandské mincovny.

Balení má podobu dřevěné krabičky s ilustrovaným přebalem a rafinovaným mechanismem, který minci vkusně vystaví.

Specifikace

Číslo
84219-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dollary
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...