Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse - Vánoce 2019 proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse - Vánoce 2019 proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84261-751


Mickey Mouse vám přeje šťastné a veselé Vánoce! Stříbrná kolorovaná mince představuje nejen poutavý vánoční dárek, ale také originální sběratelský kousek.

Společnost Walta Disneyho vytvořila za dobu svojí existence řadu nezapomenutelných postaviček, přičemž každý z nás dokáže vyjmenovat alespoň jednu – patří mezi ně například dobrácký myšák Mickey Mouse, jeho šarmantní přítelkyně Minnie, vznětlivý kačer Donald, potrhlý pes Goofy nebo jeho věrný kamarád Pluto. Zamilovaly si je především děti, a tak není divu, že se staly neodmyslitelnou součástí jejich nejoblíbenějšího svátku a že řada oblíbených „disneyovek“ se odehrává právě ve vánočním čase.

Netradiční obdélníková mince nese barevnou ilustraci vyvedenou v retro stylu starých grotesek. Mickey a Minnie věší na dveře vánoční věnec, z čehož má největší radost pes Pluto. Kompozici dotváří řada sněhových vloček a anglický nápis MERRY CHRISTMAS (veselé Vánoce). Averzní strana pak předkládá atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue – tedy portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání 2019 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Oficiálně licencovaná mince je dílem výtvarného týmu Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do speciálního balení ozdobeného dalšími vánočními obrázky.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Rozměr
53 x 36 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84261-751
Emisní náklad
Nelimitováno
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandksé dollary