Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Season´s Greetings 2017 proof

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Season´s Greetings 2017 proof

Stav skladu
Vyprodáno

Mickey Mouse

Walt Disney vám přeje šťastné a veselé Vánoce! Stříbrná kolorovaná mince představuje nejen poutavý vánoční dárek, ale také originální sběratelský kousek.

Motiv této mince má zajímavý příběh. Ilustrace, která se jí stala předlohou, pochází z vánočního přání, které bylo vydáno roku 1957. Nejednalo se však o obyčejnou pohlednici – vznikla totiž v Disneyho ateliérech, a to speciálně pro klíčové osobnosti amerického filmového průmyslu. Mimo hollywoodských velikánů z Disneyho adresáře se k ní proto nikdo jiný nedostal. Stala se vyhledávaným sběratelským artiklem a až teď – po rovných 60 letech – se z veselého vánočního motivu může těšit každý fanoušek „disneyovek“.

Na kolorované reverzní straně mince, která vznikla v Novozélandské mincovně, najdete myšáka Mickeyho Mouse převlečeného za Santa Clause, jak svým kamarádům naděluje dárky do vánočních punčoch. Netuší však, že ho potají pozorují synovci kačera Donalda spolu se svými psími kamarády. Anglický nápis CHRISTMAS GREETINGS pak lze přeložit jako VÁNOČNÍ BLAHOPŘÁNÍ. Vydavatelem mince je ostrov Niue, jehož atributy se nacházejí na averzní straně mince – jméno a portrét královny Alžběty II., rok vydání mince 2017 a nominální hodnota TWO DOLLARS (NZD).

Každá mince je uložena do speciálního balení stylizovaného do podoby původní ilustrované pohlednice.
 

Specifikace

Číslo
84145-751
Emitent
Niue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...