Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Season´s Greetings 2017 proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Season´s Greetings 2017 proof

Cena (včetně DPH)
1 790 Kč
Běžná cena
2 150 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84145-751


Mickey Mouse

Walt Disney vám přeje šťastné a veselé Vánoce! Stříbrná kolorovaná mince představuje nejen poutavý vánoční dárek, ale také originální sběratelský kousek.

Motiv této mince má zajímavý příběh. Ilustrace, která se jí stala předlohou, pochází z vánočního přání, které bylo vydáno roku 1957. Nejednalo se však o obyčejnou pohlednici – vznikla totiž v Disneyho ateliérech, a to speciálně pro klíčové osobnosti amerického filmového průmyslu. Mimo hollywoodských velikánů z Disneyho adresáře se k ní proto nikdo jiný nedostal. Stala se vyhledávaným sběratelským artiklem a až teď – po rovných 60 letech – se z veselého vánočního motivu může těšit každý fanoušek „disneyovek“.

Na kolorované reverzní straně mince, která vznikla v Novozélandské mincovně, najdete myšáka Mickeyho Mouse převlečeného za Santa Clause, jak svým kamarádům naděluje dárky do vánočních punčoch. Netuší však, že ho potají pozorují synovci kačera Donalda spolu se svými psími kamarády. Anglický nápis CHRISTMAS GREETINGS pak lze přeložit jako VÁNOČNÍ BLAHOPŘÁNÍ. Vydavatelem mince je ostrov Niue, jehož atributy se nacházejí na averzní straně mince – jméno a portrét královny Alžběty II., rok vydání mince 2017 a nominální hodnota TWO DOLLARS (NZD).

Každá mince je uložena do speciálního balení stylizovaného do podoby původní ilustrované pohlednice.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84145-751
Emisní náklad
Nelimitováno
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue