Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Minnie Mouse 2019 proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Minnie Mouse 2019 proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84263-751


Řada sběratelských mincí s motivy Disneyho animovaných hrdinů se neustále rozrůstá. Stříbrná mince vyražená v retro stylu je věnována Minnie Mouse.

Myšák Mickey a myška Minnie
se poprvé potkali roku 1928, když si spolu zahráli ve dvou krátkých animovaných filmech Walta Disneyho Bláznivé letadlo a Parník Willie. Od té doby se Mickey snaží získat Minnieinu náklonnost – oslňuje ji hrdinskými skutky i okázalými gesty a opakovaně ji zachraňuje z nesnází. I když se myší slečna, jejíž celé jméno zní Minerva, často chová jako nedostupná, ve skutečnosti poťouchlého myšáka, pro kterého má slabost, jenom škádlí. Při vymýšlení Minnie se Disney inspiroval liberálními americkými dívkami, které ve 20. letech 20. století odmítaly společenské konvence, nosily odvážné oblečení a účesy, poslouchaly jazz, byly uvolněnějších mravů a jasně dávaly najevo, že nejsou závislé na mužích…

Přesně taková je Minnie na reverzní straně mince – s koketním úsměvem, apartním kloboučkem, puntíkovanými šaty a lodičkami. Averzní strana pak nese portrét a jméno Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise 2019 – čili atributy emitenta mince, kterým je tichomořský ostrov Niue. Oficiálně licencovaná ražba je dílem výtvarného týmu Novozélandské mincovny.

Mince je uložená do luxusní dřevěné krabičky s ilustrovaným přebalem.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84263-751
Emisní náklad
Nelimitováno
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue