Stříbrná mince 1 Oz Příběh hraček - Buzz Rakeťák proof

Stříbrná mince 1 Oz Příběh hraček - Buzz Rakeťák proof

Stav skladu
Skladem
Emisní náklad
10000 ks
Cena
2 050 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Příběh hraček - Buzz Rakeťák

„Vzhůru do nekonečna a ještě dál!“

Revoluční animovaný film studia Pixar o hračkách, které ožívají, když se nikdo nedívá, zamířil na stříbrná plátna v roce 1995 a ihned si získal srdce malých i velkých diváků. V současnosti má série Toy Story – Příběh hraček již čtyři díly a neztratila nic ze svého kouzla. Stříbrná pamětní mince připomíná oblíbenou postavu Buzze Rakeťáka.

Astronaut Buzz Rakeťák
pochází ze základny v kvadrantu Gama a je členem elitní jednotky Vesmírného ochranného sboru. Střeží galaxii před hrozbou útoku zlovolného císaře Zurga – nepřítele celé Galaktické aliance. Cestou do Sektoru 12 se Buzzova kosmická loď odchýlila z kurzu a nouzově přistála na podivné planetě. Astronaut, kterého náraz probudil z hyperspánku, po krátkém průzkumu narazil na skupinu zvláštních životních forem vedenou místním strážcem zákona – šerifem Woodym… Ve skutečnosti je Buzz nejlepší a nejprodávanější hračkou světa, kterou malý Andy dostal k narozeninám. Má prostě všechno – zápěstní počítačový komunikátor, pulzující lejzr, mnohonásobný hlasový stimulátor, vysokotlaká křídla, a navíc umí karate… Přestože si supermoderní sci-fi hrdina, který zatvrzele odmítá realitu, a starožitný kovboj, který žárlí na jeho úspěch, zprvu nepadnou do noty, společné dobrodružství z nich udělá přátele na život a na smrt…

Reverzní straně mince vévodí Buzz Rakeťák v hrdinné póze. Díky technologii kolorování je postavička vyobrazena v živých barvách. Není bez zajímavosti, že motiv reverzu zasahuje až do mincovního rámečku. Averzní strana nese portrét a jméno Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise 2018 – čili atributy emitenta mince, kterým je tichomořský ostrov Niue. Podoba oficiálně licencované mince je dílem designérů Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí mince je speciální balení v podobě truhly, ve které filmoví hrdinové odpočívají, když si s nimi nikdo nehraje.

Specifikace

Číslo
84238-751
Emitent
Niue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...