Stříbrná mince 1 Oz Příběh hraček - Woody proof

Stříbrná mince 1 Oz Příběh hraček - Woody proof

Stav skladu
Skladem
Emisní náklad
10000 ks
Cena
2 050 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Příběh hraček - Woody

„Mám v botě chřestýše!“

Příběh hraček,
které ožívají, když se nikdo nedívá, baví malé i velké diváky již od roku 1995, kdy do kin zamířil převratný animovaný film studia Pixar. V současnosti má série Toy Story již čtyři díly a neztratila nic ze svého kouzla. Stříbrná pamětní mince připomíná oblíbenou postavu kovboje Woodyho.

Kovboj Woody, šerif
v ospalé osadě, je oddaným a čestným strážcem zákona, jakému není rovno na celém divokém západě. Při nejrůznějších dobrodružstvích mu pomáhají veselá jódlující kovbojka Jessie, chytrý a oddaný kůň Bulík i lesní zvířátka. Když se osadníci v čele s natvrdlým a věčně neoholeným zlatokopem Petem dostanou do nesnází, šerif jim vždycky přispěchá na pomoc… Ve skutečnosti je Woody hračkou inspirovanou hlavním hrdinou černobílého seriálu z 50. let. Starožitná loutka je poctivě a precizně vyrobená – má ručně malovanou tvář, zdobenou vestu a nádherný obšitý klobouk. Když se zatáhne za šňůrku, kterou má hračka na zádech, mechanismus přehraje jednu z otřepaných westernových replik. Mnoho kousků se nedochovalo, a tak je Woody považován za unikát, po kterém pátrají sběratelé i muzea… Když se staromódní kovboj setká s astronautem Buzzem Rakeťákem, nejmodernější a nejoblíbenější hračkou současnosti, je zaděláno na pěkný malér. Společné dobrodružství ale z rivalů udělá přátele na život a na smrt…

Na reverzní straně mince najdete Woodyho ve švihácké póze. Postavička je vyobrazena v živých barvách, kterých bylo docíleno pomocí technologie kolorování. Není bez zajímavosti, že motiv mince zasahuje až do mincovního rámečku. Averzní strana předkládá jméno a profil Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise 2018 – tedy náležitosti emitenta mince, kterým je tichomořský ostrov Niue. Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do speciálního balení v podobě truhly, ve které filmoví hrdinové odpočívají, když si s nimi nikdo nehraje.

Specifikace

Číslo
84237-751
Emitent
Niue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...