Stříbrná mince 1 Oz Star Wars Strážci říše Rytíři z Renu

Stříbrná mince 1 Oz Star Wars Strážci říše Rytíři z Renu

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2021
Emisní náklad
2000 ks
Cena
2 590 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Pátá stříbrná mince z cyklu Novozélandské mincovny, který představuje bojovníky z filmové ságy Star Wars, je věnována rytířům z Renu.

Po skončení Galaktické občanské války a pádu Impéria znovu nastal čas Republiky a spolu s ní se měl opět zrodit řád rytířů Jedi. Jeho nejslibnější nadějí se stal Ben Solo – syn Hana Sola a princezny Leiy. Chlapec obdařený spojením se Sílou se stal chráněncem Luka Skywalkera, který se ze svého synovce snažil vychovat moudrého a spravedlivého rytíře. V neklidném Benovi však převládlo dědictví jeho děda, podlehl Temné straně a jako Kylo Ren se rozhodl ovládnout celou galaxii. Po jeho boku stanuli další odpadlíci z řad Jediů, kteří vešli ve známost jako rytíři z Renu. V boji byli takřka neporazitelní – vládli Sílou a byli mistry v boji chladnými zbraněmi. Jejich tváře zakrývaly masky, které v nepřátelích budily respekt a hrůzu…

Reverzní strana obdélníkové mince zkrášlené patinou předkládá kolorovanou polopostavu rytíře Vicrula, který svírá rukojeť bojové kosy. V plastickém reliéfu na pozadí jsou pak nastoupeni jeho druhové, mezi kterými nechybí první rytíř Kylo Ren. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2021 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84343-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...