Stříbrná mince Břízka - jaro proof

Stříbrná mince Břízka - jaro proof

Stav skladu
Skladem
Emisní náklad
5000 ks
Cena
1 990 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Naši předkové věřili, že stromy jsou nabité božskou energií a sídlí v nich duchové. Jedním z nejoblíbenějších mystických stromů je bříza, která se stala předlohou pro stříbrnou minci České mincovny zkrášlenou českým sklem.

Po celém světě má bříza zvláštní místo v řadě starobylých kultur – východních Slovanů, tajuplných Keltů i severoamerických Indiánů. Je poetickým zosobněním jara. Symbolizuje svěžest, čistotu, světlo, bezpečí, plodnost a nový počátek. Není proto divu, že bývá přirovnávána ke štíhlé dívce v rozpuku mládí s rozevlátými vlasy. Má léčivé vlastnosti – v lidovém léčitelství čistí krev, posiluje ledviny a dezinfikuje – a její krása je nevyčerpatelnou inspirací pro umělce – stačí si vybavit takřka libovolnou ruskou pohádku.

Reliéf reverzní strany stříbrné mince předkládá kmeny a listy březového hájku. Výjimečným ho pak činí jarní lístek vyrobený tradiční společností Preciosa z taženého skla. Kompozici dotváří anglicko-ruský opis BIRCH LEAF – БЕРЕЗКА (bříza je národním stromem Ruska). Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana ražby nese jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2016.

Mince je spolu s certifikátem pravosti uložena do elegantní etue, která je příhodně vyrobena z březového dřeva. (Veškeré texty, které jsou součástí mince, jsou v angličtině.)
 

Specifikace

Číslo
75262-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
20 g
Průměr
37 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...