Vánoce left
Vánoce 2019 right
vánoce 2019 center
  1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný - crystal AB …
Zpět

Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný - crystal AB proof

Cena (včetně DPH)
2 250 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
75517-711
Sběratelská série


Crystal Coin

Po dárkových mincích, jejichž tématem byly narozeniny, štěstí, láska a užívání si života, rozšířil produktovou řadu „Crystal Coin“ motiv strážného anděla. Andělská emise byla záhy vyprodána a pro velký zájem vychází znovu – s novým reliéfem i křišťálovým kamenem.

Unikátní stříbrné mince s broušeným českým křišťálem jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa –, jaké nemá na celém světě obdoby.

Strážný anděl je podle řady legend nadpřirozená bytost, která nad každým z nás drží ochrannou ruku a opatruje nás před vším zlým. Strážný anděl není jenom jeden jako například Gabriel či Michael – právě naopak. Ať už v něj věříte, nebo ne, každý z nás má svého vlastního. Ani na vteřinu nás neopouští, a tak nejsme nikdy sami. Provází nás životem, střeží naši duši, pomáhá nám překonávat nejrůznější překážky či zkoušky a v neposlední řadě je oddaným přítelem.

Nadané medailérky Irena Hradecká, DiS., a Petra Brodská, DiS., z České mincovny přisoudily andělu strážnému roztomilou podobu okřídleného děťátka, které sedí na obláčku a modlí se za nás. Na stříbrný reliéf pak navazuje broušený křišťálový kámen ve tvaru křídla. Kompozici reverzní strany dotváří ještě česko-anglický opis „YOUR GUARDIAN ANGEL – TVŮJ STRÁŽNÝ ANDĚL“. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana mince nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD), rok emise 2018, jméno Alžběty II. a portrét panovnice, který je obklopen andělskými perutěmi.

Mince vychází v limitovaném nákladu 600 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení. Součástí je také česko-anglicko-ruský certifikát pravosti, kam můžete vepsat své věnování a kterému vévodí anglický citát kazatele Phila Bosmanse, jehož překlad zní: „Andělem je ten, koho ti Bůh pošle do života, nečekaně a nezaslouženě, aby ti zažehl pár hvězd, když všechno potemní.“
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
50 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslo
75517-711
Emisní náklad
600 ks
Datum emise
červenec 2018
Balení
Modrá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kamínky
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD