Stříbrná mince Crystal Coin - Rok buvola proof

Stříbrná mince Crystal Coin - Rok buvola proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2021
Emisní náklad
1000 ks
Cena
2 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Crystal Coin

Unikátní stříbrná mince zdobená českým křišťálem „Crystal Coin“ představuje znamení čínského zvěrokruhu pro rok 2021, kterým je buvol.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení
– dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Rok 2021 je zasvěcen druhému zvířeti čínského zvěrokruhu – buvolovi. Čím to, že druhý je právě tento tur? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Silný buvol byl favoritem, ale netušil, že se mu na hřbetě usadila vychytralá krysa, která těsně před cílem seskočila a připravila ho o vítězství… Lidé, kteří se narodí pod buvolovým vlivem, jsou věrní, obětaví, oddaní a rodinně založení. Váží si tradic, nemají rádi změny a preferují své pohodlí. Žijí v klidu a míru, ale jakmile je někdo rozzuří, se zlou se potáže…

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Petry Brodské, DiS., předkládá stylizované vyobrazení buvola doplněné ozdobnými ornamenty a osmi křišťálovými kameny. Česko-anglický opis ROK BUVOLA – YEAR OF THE OX je doplněn ještě příslušným čínským symbolem. Na averzní straně pak najdete všech dvanáct zvířat východního zvěrokruhu. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci státu Samoa, nesou na averzu ještě jeho státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2021 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST).

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75830-711
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
2 WST
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
50 mm
Balení
Modrá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...