Stříbrná mince Čtyřlístek - Fifinka proof

Stříbrná mince Čtyřlístek - Fifinka proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2020
Emisní náklad
600 ks
Cena
1 240 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Čtyřlístek

U příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku začala vycházet sběratelská minisérie České mincovny, která nyní představuje svou třetí minci. V ryzím stříbře se objevuje Fifinka.

Fifinka
je milá, pracovitá a krásná fenka, kterou spolehlivě poznáte podle žluté mašle a růžových šatů s bílou krajkou. Do Třeskoprsk přináší tolik potřebný ženský element a bez ní by jinak mužská domácnost rázem skončila vzhůru nohama. Myšpulín, Pinďa a Bobík by se ztratili pod horou nepořádku nebo by, nedej bože, zemřeli hlady. Fifi se ale o své kamarády neúnavně stará – vaří, pere, uklízí, zahradničí, … I když se občas poleká a není tak silná jako její kluci, nevynechá žádné dobrodružství. Dokáže si poradit s mimozemšťany i lochnesskou příšerou, ale pod praktickou slupkou pragmatické fenky se skrývá romantická duše, která má ráda zamilované příběhy a pohádky…

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Márie Filové, DiS., proto předkládá Fifinku při jednom z jejích pohádkových dobrodružství. V přestrojení za čarodějku letí na koštěti a prchá před strašidelným duchem. Kompozici reverzu dotváří ještě Fifinčin krasopisně vyvedený autogram. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2020 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že kompletní sbírku čtyř komiksových mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo součástí Myšpulínovy mince.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75638-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Stříbrná papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...