Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Pro sběratele
  3. Sběratelské série
  4. Stříbrná mince Čtyřlístek - Pinďa proof
Zpět

Stříbrná mince Čtyřlístek - Pinďa proof

Cena (včetně DPH)
1 240 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
75636-711
Sběratelská série


Čtyřlístek

Příběhy komiksového Čtyřlístku baví malé i velké čtenáře už rovných 50 let a při této příležitosti vychází sběratelská minisérie pamětních mincí. Po geniálním kocourovi Myšpulínovi se na stříbrné minci České mincovny objevuje zajíc Pinďa.

Pinďa
je z celého Čtyřlístku nejmladší – je bojácný a často potřebuje pomoc, ale nebojí se o ni požádat. Jeho kamarádi, kteří jsou chytřejší, silnější a zkušenější, se o něj dobře starají a vždycky mu poradí. Jako správný zajíc je Pinďa vynikajícím běžcem a atletem. Ke sportu ho vedla maminka, která měla ráda závody ve sprintu a jako malému mu namísto pohádek o dracích a princeznách vyprávěla o krásné přírodě. Ví se, že Pinďa se narodil na jaře, ale kolik je mu vlastně let? „Hrdinové Čtyřlístku jsou mladí, ale musí mít řidičák. A Pinďa zase někdy chodí do školy… Takže s věkem je to neurčité,“ vysvětluje autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček.

Reliéf pamětní mince vytvořila na základě původních komiksových ilustrací medailérka Mária Filová, DiS. Reverzní strana předkládá Pinďu jak jinak než při sportu – ve fotbalovém dresu s kopacím míčem. Kompozici reverzu dotváří ještě Pinďův podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že součástí Myšpulínovy mince bylo sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní čtyřdílnou kolekci komiksových mincí.

Materiál
Stříbro
Váha
10 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
30 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslo
75636-711
Emisní náklad
600 ks
Datum emise
listopad 2019
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD