Stříbrná mince Elton John UK 2020 proof

Stříbrná mince Elton John UK 2020 proof

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
červen 2020
Emisní náklad
15000 ks
Cena
2 350 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sběratelský cyklus stříbrných mincí královské mincovny The Royal Mint je věnovaný těm největším legendám britské pop music. Pochopitelně v něm nemůže chybět fenomenální zpěvák a klavírista Elton John.

Život Eltona Johna připomíná horskou dráhu. Muž, který patří k nejúspěšnějším sólovým umělcům historie populární hudby, prodal 300 milionů desek a stanul na vrcholu hudební branže, ale zakusil i samé dno a málem se utopil v moři plném drog, sexu a byznysu. Na rozdíl od řady jeho slavných kolegů, které showbusiness dočista semlel, se však Sir Elton ze všech problémů doslova vyzpíval a jeho profesionální kariéra trvá neuvěřitelných 50 let.

Pro Eltona Johna je charakteristická neuvěřitelná garderoba plná extravagantních převleků, paruk, klobouků a především brýlí. Reverzní straně mince, která je dílem medailéra Bradleyho Morgana Johnsona, proto vévodí jeden ze zpěvákových kostýmů tvořený duhovým slamákem, brýlemi ve tvaru not a motýlkem. To vše je podloženo britskou vlajkou. Averzní strana mince pak náleží atributům emitenta – tj. nominální hodnotě 1 POUND (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Mince je zasazena do speciálního rámečku, který ji ochrání a zároveň umožní její elegantní vystavení.

Specifikace

Číslo
84304-711
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
15,71 g
Průměr
27 mm
Balení
Exkluzivní etue
Česká mincovna
Loading...