Stříbrná mince Kniha džunglí - Mauglí a had Ká proof

Stříbrná mince Kniha džunglí - Mauglí a had Ká proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2022
Emisní náklad
1500 ks
Cena
1 790 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Kniha džunglí

První stříbrná mince České mincovny ze čtyřdílné minisérie inspirované Knihou džunglí Rudyarda Kiplinga je věnována lidskému mláděti Mauglímu a krajtě jménem Ká.

Chlapec Mauglí
je člověkem, ale vyrůstá v indické džungli mezi zvířaty. Jeho neobyčejný příběh se začal psát, když jako batole unikl ze spárů tygra Šér Chána a stal se členem vlčí smečky. Jak Mauglí dospívá, učí se žít v džungli, ctít její zákony a přežít navzdory všudypřítomnému nebezpečí. Lidožravý tygr totiž nezapomněl a stále lační po chlapcově krvi… Život na pomezí lidského a zvířecího světa je pro Mauglího obtížný, ale naštěstí na něj není sám. Obstát v náročných zkouškách mu pomáhají nejen dobrosrdečný medvěd Balú, divoký panter Baghíra a silný vlk Akéla, ale také obávaná krajta Ká. Tento sto let starý had patří k nejmocnějším tvorům v džungli, za což vděčí svému hypnotickému pohledu. Jakmile se zahledí na nějaké zvíře, samo mu nakráčí rovnou do tlamy. Lidské mládě je ale vůči tomuto kouzlu imunní, a tak se Ká stane jeho věrným ochráncem. Pomůže mu uniknout z opičího zajetí, potkají bílou kobru a společně porazí smečku krutých dhólů.

Medailér Asamat Baltaev, DiS., který je autorem mince, věnoval její reverzní stranu setkání chlapce s krajtou v korunách stromů. Kompozici dotváří anglický nápis MOWGLI AND KAA. Averzní strana mince pak předkládá indickou džungli plnou neposlušných opic. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu ještě jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2022.

Nezapomeňte, že kompletní sbírku čtyř mincí si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76059-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...