Stříbrná mince Kniha džunglí - Medvěd Balú a černý panter Baghíra proof

Stříbrná mince Kniha džunglí - Medvěd Balú a černý panter Baghíra proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2022
Emisní náklad
1500 ks
Cena
1 790 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Kniha džunglí

Na druhé stříbrné minci České mincovny ze čtyřdílné minisérie inspirované Knihou džunglí Rudyarda Kiplinga se představují medvěd Balú a panter Baghíra.

Chlapec jménem Mauglí vyrůstá mezi vlky,
jenže jeho cesta ke členství ve smečce nebyla jednoduchá. Vlci zprvu zvažovali, že osiřelé lidské mládě předhodí tygrovi, ale na přímluvu Balúa a Baghíry ho nakonec přijali mezi sebe… Balú je starý a věčně ospalý hnědý medvěd, který se živí medem a kořínky. Malá vlčata učí drsným, ale spravedlivým zákonům, které musí znát a respektovat každý obyvatel džungle. Mauglí sice není zrovna poslušným žákem, ale vlídný a velkorysý učitel si ho přesto oblíbí… Baghíra je černý panter, který vykoupil Mauglího život zabitím býka. Lstivý a divoký lovec si s chlapcem, kterého oddaně chrání, dobře rozumí, protože se narodil do zajetí, a tak se vyzná nejen v džungli, ale i ve světě lidí…

Medailér Asamat Baltaev, DiS., který je autorem mince, věnoval její reverzní stranu Mauglího výuce. Sedící medvěd dává malému chlapci lekci a panter, který odpočívá na větvi, je pozoruje. Kompozici dotváří anglický nápis BALOO AND BAGHEERA. Averzní strana mince pak předkládá indickou džungli plnou neposlušných opic. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu ještě jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2022.

Nezapomeňte, že kompletní sbírku čtyř mincí si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76060-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...