Stříbrná mince Kniha džunglí - Vlčí smečka s Akélou proof

Stříbrná mince Kniha džunglí - Vlčí smečka s Akélou proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
září 2022
Emisní náklad
1500 ks
Cena
1 790 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Kniha džunglí

Na poslední stříbrné minci České mincovny ze čtyřdílné minisérie inspirované Knihou džunglí Rudyarda Kiplinga se představuje Akélova vlčí smečka.

Akéla, velký šedý vlk indický, je silným a moudrým vůdcem čtyřicetihlavé smečky, do které patří sirotek jménem Mauglí. Cesta lidského mláděte ke členství ve vlčí rodině nebyla jednoduchá. Vlci zprvu zvažovali, že Mauglího předhodí tygrovi, ale navzdory pochybnostem se Akéla stal jeho mentorem. Coby gentleman, pro kterého je čest vším, naučil člověka zodpovědnosti a zákonům rodiny. Když pak proradný tygr Šér Chán zosnoval povstání mladých vlků, Mauglí se svému adoptivnímu otci věrně odvděčil a zachránil mu život… Akéla sice smečku opustil, ale zůstal chlapcovým věrným přítelem. Pomohl mu učinit definitivní přítrž řádění „Krále tygrů“ a za cenu vlastního života zachránil smečku, která se k němu obrátila zády…

Reverzní straně mince, která je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS., vévodí vlčí rodina – velký a silný Akéla, malý Mauglí a tři mladí vlci. Kompozici dotváří anglický nápis THE WOLF PACK AND AKELA (vlčí smečka a Akéla). Averzní strana mince pak předkládá indickou džungli plnou neposlušných opic. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu ještě jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2022.

Nezapomeňte, že kompletní čtyřdílnou kolekci mincí si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76062-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...