Stříbrná mince Princ William - 40. narozeniny UK 2022 proof

Stříbrná mince Princ William - 40. narozeniny UK 2022 proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2022
Emisní náklad
3760 ks
Cena
3 290 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Princ William, sympatický následník britského trůnu, slaví čtyřicáté narozeniny. Při té příležitosti mu vzdává hold stříbrná mince královské mincovny The Royal Mint.

Jeho královská Výsost vévoda z Cambridge
vyrostl z oblíbeného mladého prince ve zralého člena královské rodiny. Je váženým vnukem královny Alžběty II., oddaným manželem vévodkyně Kate a milujícím otcem tří malých dětí – prince George, princezny Charlotte a prince Louise. Od narození se připravuje na to, že se jednoho dne stane králem Williamem V. a své urozené dynastii dělá po celou tu dobu to nejlepší jméno. Dokonale ovládá přísný protokol britského královského dvora, ale zároveň je lidský, přirozený, skromný a soucitný. Má skvělý smysl pro humor, šarm a nebojí se projevit emoce. Je symbolem tradice, ale zároveň představuje moderního mladého muže.

Reverzní strana mince, která je dílem výtvarníka
Thomase T. Dochertyho, předkládá charismatický portrét prince Williama, jeho královský monogram a číslovku 40. Averzní strana mince je věnována atributům emitenta – tj. portrétu královny Alžběty II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry), letopočtu emise 2022 a nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP).

Stříbrná mince je uložena do
elegantní krabičky.

Specifikace

Číslo
84470-721
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
925 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...