Stříbrná slov. mince 10 EUR 2019 100. výročí vzniku Univerzity Komenského v Bratislavě proof

Stříbrná slov. mince 10 EUR 2019 100. výročí vzniku Univerzity Komenského v Bratislavě proof

Stav skladu
Skladem
Cena
1 350 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Slovenská stříbrná euromince byla vyražena v kvalitě proof u příležitosti 100. výročí vzniku Univerzity Komenského v Bratislavě.

Univerzita Komenského v Bratislavě vznikla v roce 1919 jako první vysoká škola na Slovensku, která umožňovala získat nejvyšší vzdělání ve slovenštině. Měla mimořádný význam pro rozvoj národní vzdělanosti, ale také vědy a kultury. Počet fakult se z původních tří – lékařské, právnické a filozofické – rozrostl na současných třináct. Studenti si mohou vybrat z více než devíti stovek studijních programů od matematiky po teologii. Nejstarší a největší slovenská univerzita zastřešuje stovky domácích i zahraničních vědeckovýzkumných projektů a pravidelně se umisťuje v celosvětových žebříčcích nejlepších vzdělávacích institucí. Její brány doposud opustilo na čtvrt milionu absolventů…

Reverzní strana mince předkládá symboly, které odkazují na původní trojici fakult. Právnickou, filozofickou a lékařskou fakultu připomínají také latinská slova JURIDICA, PHILOSOPHICA, MEDICA. Opis při okraji uvádí název a letopočet založení vysoké školy – UNIVERZITA KOMENSKÉHO V BRATISLAVE, 1919. Averzní strana pak vychází z loga přírodovědné fakulty. Kompozici dotváří latinský opis UNIVERSITAS COMENIANA BRATISLAVENSIS, nápis SLOVENSKO, státní znak, nominální hodnota 10 EURO a rok emise 2019. To vše je dílem medailéra Mgr. art. Patrika Kovačovského.

Minci vyrazila Mincovňa Kremnica a vydala Národná banka Slovenska.

Specifikace

Číslo
84195-721
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
900 / 1000
Váha
18 g
Průměr
34 mm
Česká mincovna
Loading...