Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Malíř proof

Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Malíř proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2019
Emisní náklad
600 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Stříbrné medaile Karla Gotta vycházejí v nákladu 1000 kusů a součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Těchto prvních 600 kusů je navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile!

Karel Gott není jen legendárním zpěvákem, ale také uznávaným malířem. Jeho výtvarné nadání inspirovalo druhou stříbrnou medaili České mincovny z třídílné minisérie, která vychází u příležitosti mistrových osmdesátých narozenin.

Karel Gott přiznává, že když ho v mládí nepřijali na Uměleckoprůmyslovou školu v Praze, kde chtěl studovat malířství, byl z toho zdrcený. Dnes je ale rád, že to tak dopadlo. Protože je především zpěvákem a až pak malířem, nic ho při výtvarné činnosti nesvazuje – žádné konvence, žádné požadavky, žádné uzávěrky. I když jsou jeho díla velmi žádaná, většinu jich věnuje svým nejbližším – rodině a přátelům. Malování je pro něj oázou klidu a zamyšlení a tvoří jen tehdy, když je nabitý chutí zaznamenat nějaký nápad. „Večer se posadím před plátno a do příštího rána vykouzlí mé ruce obraz. Maluji problémy, které tíží mou duši. Obrazy jsou zrcadlem mého charakteru,“ vysvětluje Karel Gott. V průběhu své malířské kariéry zvěčňoval na plátně zejména odhalené krásky, o nichž mluví jako o svých múzách, ale v jeho dílech najdeme i lásku k rodině či humor, který je pro malujícího zpěváka (nebo zpívajícího malíře?) typický. „Jeden obraz řekne někdy více než dva tisíce slov. Malování je tichá poezie a poezie je mluvící malování,“ filozofuje Karel Gott, který prostřednictvím obrazů vyjadřuje to, co se nedá vypovědět písní.

Autorkou medaile se stala rytečka Mária Filová, DiS. Averzní strana ražby předkládá charismatický portrét umělce v nejlepších letech orámovaný malířskou paletou. Reverzní strana pak předkládá další malířské potřeby – barvy a štětce, které prostupují mistrovým podpisem.

Součástí každé medaile je číslovaný certifikát pravosti. Ucelenou sbírku věnovanou Karlu Gottovi v úlohách zpěváka, malíře a fenoménu si můžete uložit do luxusní sběratelské etue.
 

Specifikace

Číslo
31491-731
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Modrá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...