1. Eshop
  2. Pro sběratele
  3. Pamětní medaile
  4. Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Zpěvák …
Zpět

Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Zpěvák proof

Cena (včetně DPH)
2 980 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31489-731


Stříbrné medaile Karla Gotta vycházejí v nákladu 1000 kusů a součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Těchto prvních 600 kusů je navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile!

Když v roce 2013 vyšly pamětní medaile České mincovny s motivem pětasedmdesátých narozenin Karla Gotta, setkaly se s bezprecedentním ohlasem, a to u sběratelů i široké veřejnosti. O pět let později – v roce 2018 – se Karel Gott objevuje v ryzím stříbře znovu. U příležitosti jeho blížících se osmdesátých narozenin se v nové třídílné minisérii postupně představí coby zpěvák, malíř a fenomén.

První z trojice medailí, která vzdává hold Karlu Gottovi – zpěvákovi – připomíná ještě jedno kulaté jubileum. V roce 1968 působil Karel Gott na hudební scéně už deset let, ale k dokonalosti mu stále něco chybělo. Přál si píseň, se kterou by mohl vyrazit na mezinárodní hudební festival, který se toho roku konal v brazilském Riu. Vyzval proto své přátele – skladatele Karla Svobodu a textaře Jiřího Štaidla –, aby ji pro něj stvořili. „Koupili jsme si litr Myslivce, pili jsme a udělali jsme dobře. Ke čtvrté hodině ranní Jirka najednou vyřkl dvě slova: „Lady Carneval.“ Já sedl ke klavíru a za deset minut bylo hotovo,“ vzpomínal Karel Svoboda. Píseň před padesáti lety v Riu de Janeiru nejen zazněla, ale dočista ho opanovala. Vyhrála hudební festival, byla přeložena do šestatřiceti jazyků a stala se tím nejlepším, co může zlatá éra české hudby 60. let nabídnout.

Mgr. Petr Horák – jablonecký medailér, pedagog a spoluautor Gottovy medaile z roku 2013 – věnoval averzní stranu ražby dobovému portrétu zpěváka doplněnému jeho podpisem a symbolickým zlatým slavíkem. Reverzní strana pak náleží opěvované Lady Carneval, které Petr Horák přisoudil podobu brazilské karnevalové tanečnice. Kompozici reverzu dotváří ještě notová osnova s letopočtem 1968.

Součástí každé medaile je číslovaný certifikát pravosti. Komplet narozeninových medailí Karla Gotta – zpěvák, malíř, fenomén – má své místo ve speciální sběratelské etuji.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s číslováním
Autor averzu
Mgr. Petr Horák
Autor reverzu
Mgr. Petr Horák
Číslo
31489-731
Emisní náklad
600 ks
Datum emise
2019
Balení
Modrá kožená etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna