Stříbrná uncová medaile L&S Milan Lasica a Július Satinský SK proof

Stříbrná uncová medaile L&S Milan Lasica a Július Satinský SK proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
říjen 2022
Emisní náklad
200 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

L&S

Dvě legendy slovenské kultury – Milan Lasica a Július Satinský – se objevují na společné pamětní medaili České mincovny vyražené z ryzího stříbra.

Humoristické dvojice mají v československé kultuře velkou tradici. Nejvýraznější slovenskou dvojicí, která se proslavila na divadelních prknech i televizních obrazovkách, se stalo kultovní duo tvořené Milanem Lasicou a Júliem Satinským. Zatímco Lasica si pěstoval šarmantní a distingovanou osobnost, bodrý a lidový Satinský byl jeho protikladem. Jejich humor, který se inspiroval absurdním divadlem, byl nonsensový a plný paradoxů, hravý, a přece kultivovaný. Vycházel z jazykových a slovních hříček, často z regionálních slovenských nářečí nebo cizích slov, a pracoval s hudbou a písněmi. Mnoha lidem pomáhal žít v nelehké normalizační době a byl nezpochybnitelným důkazem toho, že ani totalitní režim nemá takovou moc, aby zastavil kreativitu, smích a přátelství…

Slovenský medailér Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D., věnoval averzní stranu medaile Júliovi Satinskému, který cosi spiklenecky šeptá Milanu Lasicovi. Doplňkovým motivem, který najdete na averzní i reverzní straně medaile, jsou siluety hlav obou umělců propojené jedním společným kloboukem. Texty na medaili uvádějí jména LASICA & SATINSKÝ, ozdobné iniciály L&S a citát Milana Lasici „CESTU SME MALI SPOLOČNÚ, ALE NOHY MA BOLIA VLASTNÉ“.

Nenechte si ujít také další dvě stříbrné medaile z volné trilogie. Komplet si můžete uložit do dřevěné etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

U tohoto produktu je nastaveno maximální povolené množství na zákazníka 2 kusy.

Specifikace

Číslo
31821-731
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D.
Autor reverzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...