Stříbrný přívěsek Michal David proof

Stříbrný přívěsek Michal David proof

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
květen 2015
Cena
1 950 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Mluviti stříbro. Mlčeti zlato. Zpívati? Obojí. Důkazem jsou mimořádné emise České mincovny věnované životnímu jubileu oblíbeného zpěváka, skladatele a muzikanta Michala Davida. Jednou z nich je krásný medailonek z ryzího stříbra ve tvaru klavíru. Ten je ražen při speciální příležitosti 55. narozenin předního českého šoumena, které oslaví v tom nejlepším stylu – velkým pražským koncertem dne 19. června.

Michal David se narodil 14. července 1960. I přesto, že během studia konzervatoře inklinoval k jazzu – dokonce založil úspěšný kvartet ČTYŘI – jeho jméno je spojováno převážně s fenomenálními úspěchy na poli pop-music. Ještě za studií začal hrát ve formaci Kroky Františka Janečka společně se zpěvačkou Janou Kratochvílovou. Skutečný zlom nastal v okamžiku, kdy se rozhodl zpívat a přihlásil se na vyhlášený hudební festival Intertalent. Ten roku 1981 vyhrál s písní Nenapovídej a stal se přes noc idolem dívčích srdcí. Jeho první album bylo skutečným prodejním trhákem a Michal David si hravě podmanil přední příčky hitparád. Umělec zvaný také král československých diskoték napsal a nazpíval řadu hitů, které mají i po letech své pevné místo na tanečních akcích – Nonstop, Šoumen... Jeho písně rovněž originálně dotvořily atmosféru několika filmů, například Discopříběhu, Lásky z pasáže či Kamaráda do deště. Pro vítězný tým českých hokejistů na olympiádě v Naganu roku 1998 složil věhlasnou hymnu Správnej tým. Heleně Vondráčkové zkomponoval píseň Dlouhá noc, díky níž česká slavice zažila velký comeback. Skladby Michala Davida interpretují mezi jinými také Lucie Bílá, Karel Gott, Bára Basiková, Ilona Csáková či Hana Zagorová.


„Můj medailon je trošku jiný než jen kulaté či elipsovité medaile, vybočuje z normálu a určitě jsem tím mincovně pěkně zamotal hlavu a měli s tím hodně práce.“
– Michal David


Elegantní stříbrný medailonek navrhl Michal David osobně a prokázal tak svůj umělecký cit i mimo hudební sféru. Jednu stranu medailonku ve tvaru klavíru zdobí podpis zpěváka a klaviatura. Druhou stranu tvoří notový zápis písně "Pár přátel stačí mít" a nápis MICHAL DAVID. Součástí medailonku je také stříbrný řetízek. Udělejte si radost atraktivním šperkem a zavzpomínejte spolu s Českou mincovnou na jedinečné hity svého mládí!


Podívejte se na video z ražby s Michalem Davidem!

Specifikace

Číslo
31084-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Michal David
Autor reverzu
Michal David
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
34 mm
Balení
Stříbrná papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Česká mincovna
Loading...