Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme

Svatební dukát 2019 proof

Cena (včetně DPH)
8 450 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
31406-611


Pokud chcete mezi obvyklými dary, které novomanželé očekávají, vyniknout, sáhněte po Svatebním dukátu České mincovny, který v sobě spojuje hodnotu zlata s originální symbolikou.

„Daisy, Daisy, odpověz na otázku – vždyť já blázen chovám k tobě lásku. I když nemám velké prachy, nám sekne to, žádné strachy – vůz svatební nám nahradí dvoukolo zánovní.“

Není divu, že se v textu populární americké písně o manželství z roku 1892 „Bicykl pro dva“ vyskytuje právě dvoukolo. Tandem je totiž velmi příhodnou analogií pro manželství. Jízda na dvoukole může mít své nevýhody – v zatáčkách se chová jinak, jeho váha je větší, brzdná dráha delší, je zapotřebí synchronizovat tempo, … Ale to vše je věcí zvyku a sehranosti. Jakmile se oba jezdci sžijí, odměnou za jejich vzájemnou souhru a důvěru se jim stane menší práce, větší rychlost a také větší radost ze společného zážitku. A co více – na tandemu nehrozí, že by vám vaše drahá polovička ujela…

Ženich a nevěsta jedoucí na dvoukole se proto stali hlavním motivem reverzní strany svatebního dukátu medailérky Lenky Nebeské, DiS. Obklopují je slavnostní stužky, květy a srdce, která jsou – spolu s nápisem SVATEBNÍ DUKÁT 2019 – hlavním motivem averzní strany dukátu.

Každý dukát je uložen do dárkového balení v podobě leporela s přebalem, kam můžete vepsat srdečné věnování a kam mohou novomanželé vlepit svatební fotografii.
 

Materiál
Zlato
Váha
3,49 g
Ryzost
986 / 1000
Průměr
20 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Lenka Nebeská, DiS.
Autor reverzu
Lenka Nebeská, DiS.
Číslo
31406-611
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
leden 2019
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna