Narození dítěte 2017

Univerzální pamětní medaile pro rok 2015 stand

Prodejní místa Zobrazit
Číslo 31087-810

Česká mincovna emisí Medaile pěti výročí překvapí všechny sběratele, kteří občas rádi ozdobí své kolekce originální a nekonvenční tvorbou. V návaznosti na loňský úspěch pamětní medaile věnované životu a dílu Ivana Martina Jirouse, kterou stvořil čerstvý absolvent jablonecké VOŠ Josef Frühauf, se Česká mincovna rozhodla dát příležitost jednomu z úspěšných studentů této školy každý rok. Kolekce znalců umění tak letos zpestří další rarita…

Tato ražba byla vybrána z mnoha zajímavých závěrečných prací, jimiž se mohli letošní absolventi oboru Ražená medaile a mince pochlubit. Autorem vskutku neobvyklého dílka je Jiří Hanuš, který není v numismatických kruzích neznámým pojmem. Svůj mimořádný talent totiž dokázal již dříve vítězstvím v soutěži České národní banky na pamětní minci emitovanou při příležitosti 25. výročí sametové revoluce.

Novým nápadem univerzální medaile prokázal Jiří Hanuš výjimečnou schopnost odlišného vnímání prostoru, jelikož se nenechal svázat plochou ražby pro jediný motiv a dokázal na ni umístit hned několik zásadních výročí současně. Odlehčené pojetí medaile přináší velkou dávku hravosti, jež vítaně osvěžuje jinak vesměs konzervativní numismatiku.

Jednostranná mosazná medaile předkládá zdánlivě chaoticky rozmístěná písmena a číslice ukrývající pět velkých výročí vztahujících se k roku 2015. Součástí etuje, v níž je tato lahůdka uložena, je pět šablon vyrobených na 3D tiskárně. Ty slouží k dekódování jednotlivých výročí a osobností, s nimiž jsou spojena. Jednoduchým přiložením šablon na medaili odhalíte pět základních poselství. Medaile ovšem obsahuje ještě další soukromé vzkazy autora – příslušné šablony jsou však pouze v jeho moci. Emise je limitována pouhými 50 kusy – buďte to právě vy, kdo vnese do své sbírky potenciál mladého nadějného umělce!

Materiál: Mosaz
Váha: 50 g
Ryzost: 0 / 1000
Průměr: 50 mm
Provedení: STANDARD
Hrana: Hladká
Autor averzu: Jiří Hanuš, DiS.
Autor reverzu: Jiří Hanuš, DiS.
Číslo: 31087-810
Emisní náklad: 50 ks
Datum emise: Září 2015
Balení: Dřevěná etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Patina: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč