Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme

Vodnář - Stříbrná pozlacená medaile znamení zvěrokruhu proof

Cena (včetně DPH)
1 990 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
30858-717


Orientační výkupní cena Na dotaz

Stříbrná medaile jako dárek potěší každého narozeného ve znamení Vodnáře.
Vodnář, latinsky Aguarius, 22. ledna až 20. února. Vzdušné znamení s vedoucí planetou Uran. Šťastným kovem je olovo, květinou kapradí a dnem čtvrtek

Kolekci dvanácti znamení zvěrokruhu vytvořil pro Českou mincovnu špičkový český akademický sochař Vladimír Oppl. S jeho tvorbou se setkáváte denně – je autorem dvacetikorunové oběžné mince se sochou sv. Václava. O jeho kvalitách svědčí i to, že byl vybrán pro návrh vysokého státního vyznamenání - Řádu Tomáše Garrigua Masaryka.

Medaile jsou vyražené z ryzího stříbra. Abychom dosáhli dokonale reprezentativního vzhledu těchto dárkových medailí, zušlechtili jsme je vrstvou ryzího zlata. Výsledkem jsou medaile, které si uchovají hodnotu po dlouhá desetiletí.

Na lícní straně každé medaile najdete jedno znamení umístěné v leštěném kosočtverci, starém posvátném symbolu používaném astrology. Nechybí český a latinský nápis a detail hvězdné oblohy náležící vybranému znamení.

Na rubovou stranu, která je pro všechny medaile společná, vykreslil akademický sochař Vladimír Oppl celou hvězdnou oblohu s jednotlivými souhvězdími uspořádanými tak, jak jdou za sebou na obloze, a tudíž i v průběhu roku.

Znamení zvěrokruhu nás provází celým životem. Formuje naší osobnost a vztahy v dobrém i ve zlém. Získejte pro sebe nebo své blízké tuto luxusní medaili jako životní amulet pro štěstí.

 

Materiál
Stříbro
Váha
16 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
34 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Vladimír Oppl
Autor reverzu
ak. soch. Vladimír Oppl
Číslo
30858-717
Emisní náklad
1000 ks
Datum emise
listopad 2013
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Au
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna