Zlatá čtvrtuncová mince Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková proof

Zlatá čtvrtuncová mince Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2022
Emisní náklad
200 ks
Cena
17 990 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Olympiáda Tokio

Česká výprava posbírala na olympiádě v Tokiu celkem jedenáct medailí – čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové. Zlatým olympioničkám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové vzdává hold zlatá mince České mincovny.

Český tenis z olympiády nikdy nepřivezl zlatou medaili. Změnily to až Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Sehrané deblistky, které spolu hrají už čtvrtou sezonu a mají na kontě tři grandslamové tituly, se vypořádaly s konkurencí i zvýšenou fyzickou zátěží v horkém a vlhkém tokijském vzduchu. Ve finále čtyřhry se utkaly se Švýcarkami – po nervózním prvním setu už český pár na kurtu dominoval a nakonec zvítězil 7:5, 6:1. „Upínaly jsme se ke společnému cíli a jsme rády, že jsme splnily svůj úkol. Věděla jsem, že do toho musíme dát maximum a nějak to dopadne. Když by se nezadařilo, tak se nedá nic dělat, je to sport, ale jsem ráda, že nám to vyšlo. Za všechnu tu dřinu během posledních pár let, že jsme spolu vydržely hrát, myslím, že si to zasloužíme. Dokázaly jsme to!“ svěřila se Barbora Krejčíková „Je to výborný, boží, prostě nejlepší pocit. Hrozně moc si vážím, že se nám to povedlo. Hodně lidí to od nás očekávalo, ale tenhle týden byl opravdu těžký, měly jsme spoustu složitých zápasů. Jsem hrozně moc ráda, že tu medaili máme. Jsem na nás pyšná,“ dodala Kateřina Siniaková.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky MgA. Petry Čánské, předkládá portréty obou tenistek. Opis uvádí BARBORA KREJČÍKOVÁ – KATEŘINA SINIAKOVÁ – TOKIO 2020 – ZLATÁ MEDAILE – TENIS DEBL. Sportovní mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese nezbytné atributy tohoto emitenta – státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2021 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST).

Nenechte si ujít zlatou vzpomínku na jedinečný zlatý triumf českého sportu!

Specifikace

Číslo
76232-611
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
25 WST
Autor reverzu
MgA. Petra Čánská
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...