Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Pavel Patera proof

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Pavel Patera proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
listopad 2018
Emisní náklad
200 ks
Cena
16 950 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Legendy českého hokeje

Sběratelská série zlatých mincí České mincovny „Legendy čs. hokeje“, která byla zahájena u příležitosti 20. výročí olympijských her v Naganu, představuje dalšího fenomenálního hokejistu – centra Pavla Pateru.

Cesta za zlatem z Nagana začala 13. února 1998, kdy si Češi poradili s Finy 3:0, a skončila 22. února 1998, kdy naši přehráli ruský výběr 1:0. V obou případech sehrál klíčovou roli útočník Pavel Patera, který vstřelil náš úplně první gól a v semifinále i ve finále přihrál na vítěznou branku. V Naganu tak nasbíral nejvíce bodů a stal se nejproduktivnějším českým hráčem. „Patýs“ ale nebyl hvězdou jediného turnaje. Podařilo se mu vybojovat šest medailí z mistrovství světa – z toho čtyři zlaté –, stal se mistrem české, ruské a švédské ligy a právem se zařadil mezi nejúspěšnější české hokejisty historie. Jeho kariéra byla fantastická, dnes si jde hokej zahrát už jenom pro zábavu a koučoval Rytíře Kladno, kde se potkával s dalším „zlatým hochem“ z Nagana Jaromírem Jágrem. Nyní působí jako hlavní trenér v BK Mladá Boleslav.

Reverzní strana mince, která je dílem zkušeného medailéra Mgr. Petra Horáka, předkládá věrný portrét útočníka doplněný jeho číslem 10 a bohatým opisem: PAVEL PATERA – NAGANO 1998 – MISTR SVĚTA 1996 1999 2000 2001 – ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE. Mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je stát Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a rok vydání 2018.

Kompletní sbírku čtrnácti mincí s našimi hokejovými legendami si můžete uložit do stylové etue v podobě puku, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75492-611
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
25 WST
Autor reverzu
Mgr. Petr Horák
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Zlatá papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...