Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Emisní plán 2019
  3. Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Vladimír Martinec …
Zpět

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Vladimír Martinec proof

Cena (osvobozeno od DPH)
16 450 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
75500-611
Sběratelská série


Legendy čs. hokeje

V cyklu s názvem Legendy Československého hokeje se po boku olympioniků z Nagana objevují jejich slavní předchůdci, kteří kouzlili s hokejkou v 60. a 70. letech. Jen málo hokejistů může prohlásit, že se podíleli na úspěchu obou těchto generací. Jedním z nich je Vladimír Martinec, kterému vzdává hold zlatá mince České mincovny.

Pravé křídlo, dvojnásobný olympijský medailista a trojnásobný mistr světa…
Obávaný střelec, kterého proslavily nevyzpytatelné kličky, patřil k vůdčím postavám slavné československé generace, která v 70. letech učila Sověty, co znamená prohra. Co bylo klíčem k úspěchu Vladimíra Martince, který ve vzpomínkách pamětníků dodnes platí za jednu z největších hvězd české hokejové školy? Dar improvizace, neomylná intuice, skvělá kondice, talent, chytrost, odhodlání tvrdě dřít, ale také smysl pro humor a bezbřehý optimismus, který Martinec vyjadřoval svým proslulým úsměvem… Další velké triumfy si pak připsal jako trenér – například jako asistent trenéra „zlatých hochů“ přispěl k triumfu národního týmu na olympiádě v Naganu.

Medailér MgA. Martin Dašek věnoval reverzní stranu mince portrétu hokejisty obklopenému opisem VLADIMÍR MARTINEC, ČLEN SÍNĚ SLÁVY IIHF, MISTR SVĚTA 1972, 1976, 1977, ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE. Kompozici reverzu dotváří číslo Martincova dresu 10. Mince České mincovny jsou vydávány pod zahraniční licencí státu Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje nezbytné náležitosti tohoto emitenta – státní znak, portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2019.

Emisní náklad zlaté mince čítá pouhých 200 kusů. V nabídce České mincovny najdete také stylovou sběratelskou etuji v podobě puku.

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslo
75500-611
Emisní náklad
200 ks
Datum emise
říjen 2019
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
25 WST