Zlatá investiční mince 1/10 Oz Rok Krysy 2020 stand

Zlatá investiční mince 1/10 Oz Rok Krysy 2020 stand

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
září 2019
Cena
4 974 Kč
osvobozeno od DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 3 731 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

Australská mincovna The Perth Mint zahajuje v roce 2020 novou sérii investičních mincí s motivy východního zvěrokruhu. První zlatá mince o hmotnosti 1/10 trojské unce je věnována roku krysy.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení
– dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo. To je případ roku 2020, který je zasvěcen prvnímu zvířeti čínského zvěrokruhu – kryse. Čím to, že první je právě tento hlodavec? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Krysa věděla, že její krátké nohy jí k vítězství nepomohou, a tak se posadila na hřbet buvolovi, který byl v závodu favoritem. Těsně před cílem seskočila, zvítězila a za svou vynalézavost byla odměněna prvním místem v čínské astrologii. Lidé, kteří se narodí pod jejím vlivem, jsou stejně jako ona chytří, přizpůsobiví, ambiciózní a za všech okolností dosahují cílů, které si vytyčili.

Reverzní strana zlaté mince předkládá roztomilého, realisticky zpracovaného hlodavce, který si obstarává potravu v podobě obilného klasu. Kompozici reverzu doplňují nápisy v čínštině a angličtině a letopočet 2020. Averzní strana mince patří beze zbytku atributům emitenta, kterým je Austrálie – nese jméno a portrét královny Alžběty II. a nominální hodnotu 15 DOLLARS (AUD). Podoba mince je dílem designérky perthské mincovny Ing Ing Jong.

Zlatá mince představuje hodnotnou investici i atraktivní dárek – nejen k narození dítěte.

Specifikace

Číslo
84248-651
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999.9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
18,06 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...