Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Mince světa
  3. Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Boba Fett proof
Zpět

Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Boba Fett proof

Cena (osvobozeno od DPH)
15 350 Kč
Stav skladu
Nyní nedostupné
Číslo
84172-651


Hrdinové Star Wars

Mezi nejzajímavější postavy z univerza Hvězdných válek patří bezesporu lovci odměn. Ve filmových dobrodružstvích se jim příliš prostoru nedostalo, o to více se jim však věnují doprovodné knihy či seriály. O jejich oblibě svědčí také zlatá mince věnovaná největšímu z nich – Bobbovi Fettovi.

Od paláců Coruscantu po bary na Totooine se hledaní uprchlíci třesou, když zaslechnou jméno Bobba Fett. Co se vlastně skrývá za anonymním hledím hrozivě vyhlížející mandalorianské zbroje? Obyčejná tvář klonového vojáka – stejná, jakou mají miliony dalších lidí po celé galaxii. Tím však jeho podobnost s nimi končí. Zatímco klonoví vojáci prošli zrychleným růstem a výcvikem, Bobbu vychoval Jango Fett – nechvalně proslulý námezdní lovec, jehož geny posloužily při tvorbě klonové armády – jako svého vlastního syna. Když byl Jango na počátku klonových válek zabit rytíři Jedi, sirotek Bobba převzal jeho živnost a stal se v ní skutečným mistrem. Jeho služby začali využívat nejen gangsteři z Vnějších prstenců, ale nezřídka také Impérium. S rostoucím renomé se Bobba stal oblíbencem samotného Dartha Vadera. Když byl lovec odměn pověřen dopadením Luka Skywalkera a Hana Sola, uspěl, ale ze svého triumfu se dlouho neradoval. Den, kdy měla být jeho kořist popravena, se stal jeho posledním – skončil jako potrava děsivého sarlacca. Každý, kdo Bobbu Fetta zná, vám však poví, že ani takový problém ho nedokáže zastavit…

Reverzní strana mince zachycuje Bobbův poslední boj na palubě pouštního plavidla, ze kterého měli být odsouzenci svrženi do sarlaccovy jámy. Lovec lidí tasí blaster, jen aby mu ho Luke Skywalker přesekl světelným mečem. Vydavatelem mince je ostrov Niue, jehož náležitosti se objevují na averzní straně mince: portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2017 a nominální hodnota 25 DOLLARS (NZD). Výtvarná podoba oficiálně licencované mince je dílem designového kolektivu Novozélandské mincovny.

Součástí každé mince je rafinovaná dřevěná krabička, díky které si ji budete moci vystavit.
 

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84172-651
Emisní náklad
1000 ks
Datum emise
březen 2018
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue